Uživatelské jméno:  

  Heslo: 

Martin Šonka
zdroj: Škola

Beseda s Martinem Šonkou

25. 03.

V pondělí 16.3.2015 jsme na SŠLVT přivítali vzácného hosta. Naše pozvání přijal Martin Šonka, pilot světové série Red Bull Air Race, mistr Evropy a vicemistrem světa v letecké akrobacii kategorie unlimited ? Freestyle, člen reprezentace České republiky v letecké akrobacii kategorie unlimited.

Během více než hodinové besedy se podělil s žáky a zaměstnanci naší školy o své zkušenosti a zážitky na svojí cestě k létání.

Nestává se tak často, abychom se osobně setkali s někým, kdo dosáhl tak mimořádných úspěchů a navzdory tomu zůstal velmi skromným a příjemným člověkem bez pověstných ? hvězdných manýrů?. Jsme hrdí na to, že naše škola se může takovým setkáním pochlubit.

Během svého poutavého vyprávění nám sympatický Martin pověděl o svých leteckých začátcích, nástrahách studia na vysoké škole a trpělivě odpovídal na dotazy z řad početného obecenstva. V závěru milého setkání pak ochotně zapózoval s některými z našich studentů a studentek před objektivy fotoaparátů a dalším věnoval svůj podpis.

Po besedě si Martin stihnul ještě prohlédnout naši školu včetně letadel umístěných v dílnách praktického vyučování. Na jedno z nich, letoun L-39MS, věnoval svůj podpis.

Při setkání pana Šonky s vedením školy byla dojednána mediální spolupráce mezi ním a školou, jejímž účelem bude propagace letectví a leteckého sportu mezi mládeží.

Děkujeme Martinovi, jeho bratrovi, ale také p. Stokláskovi a p. Aleši Vyhnalovi, i obecně prospěšné společnosti Zenit za uskutečnění této akce.

Mgr. Monika Vyhnalová

autor: Milan "reptile" Junášek
zdroj: Škola
Jméno:


Text:

Komentáře:

Je článek špatně napsán? Pošli redaktorovi vlastní verzi

Nehodou to začíná

12.03.17  |  ze školních stránek
Fatal error: Cannot redeclare markdown() in /mnt/data/accounts/s/sslvt/data/www/static/pages/markdown.php on line 43