Uživatelské jméno:  

  Heslo: 

Den Aera
zdroj: Škola

Den Aera 2011

26. 09.

V sobotu 10.9. se naše škola zúčastnila Dne Aera, který každý rok pořádá firma Aero pro své zaměstnance a jejich rodiny a blízké.

Návštěvníci měli možnost projít si celý areál podniku Aero, nahlédnout do zákulisí výroby a montáže letadel a jejich komponentů, dozvědět se zajímavé informace ze zasvěceného výkladu odborníků.

V horní části areálu u stojánky dráhy 10 letiště Vodochody pak na návštěvníky čekalo několik statických exponátů letadel, která si mohli malí i ti velcí důkladně "prolézt".

Na programu byly kromě mnoha her a soutěží pro děti i jejich rodiče také vyhlídkové lety pro vítěze soutěží. Vrcholem odpoledne byly letové ukázky letounů L-39 Albatros a L-159 Alca, které braly dech svými nízkými průlety, ukázkami minimální a maximální rychlosti a akrobatickými kousky. Piloti obou strojů prokázali při společných vystoupeních vynikající slétanost a vysloužili si bouřlivý potlesk všech přihlížejících.

V našem stánku jsme se snažili atraktivní a zábavnou formou prezentovat naši školu jako perspektivní vzdělávací zařízení vychovávající budoucí odborníky nejen pro oblast letectví.

Pro nejmenší děti jsme měli připravené omalovánky a skládačky letadel, ty zručnější si mohly také zkusit složit jednoduchou vlaštovku. Pro ty starší (a často i jejich rodiče ;-)) byl k dispozici fotbálek, ukázky modelů letadel a RC autíček. Největší atrakcí však byly projížďky na minibiku.

Jsme rádi, že řada návštěvníků se velmi živě zajímala o naši školu a možnosti uplatnění jejích absolventů. Rozdali jsme mnoho propagačních materiálů a snažili se poskytnout co nejvíc informací. Je možné, že s některými z dětí, které k nám zavítaly, se v budoucnu setkáme jako s novými žáky naší školy.

Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii ve studentské sekci .

autor: Milan "reptile" Junášek
zdroj: Škola
Jméno:


Text:

Komentáře:

Je článek špatně napsán? Pošli redaktorovi vlastní verzi

Nehodou to začíná

12.03.17  |  ze školních stránek
Fatal error: Cannot redeclare markdown() in /mnt/data/accounts/s/sslvt/data/www/static/pages/markdown.php on line 43