Uživatelské jméno:  

  Heslo: 

Foto: David Beneš
zdroj: Škola

Úspěch Davida Beneše na mistrovství republiky


07. 09.

Ve dnech 29.8.-2.9. se v Kolíně uskutečnilo mistrovství ČR v akrobacii kluzáků završené v sobotu 1.9. samostatnou soutěží o Pohár města Kolína. Soutěžilo se v kategoriích Sportsman a Intermediate, kategorie Unlimited byla nakonec z důvodu nepříznivého počasí zrušena.

A jak to souvisí s naší školou? Jedním ze soutěžících byl totiž i náš student David Beneš ze třídy LM2A.

David byl ve svých 17 letech nejmladším účastníkem mistrovství a navíc akrobacii na kluzácích v kategorii Sportsman začal trénovat až na jaře letošního roku. Přesto se mu ve velké konkurenci mnoha zkušenějších pilotů podařilo po zalétnutí tří sestav v letounu ASK-21 získat nejvyšší počet bodů a svoji kategorii vyhrát.

Stal se tak mistrem České republiky v akrobacii kluzáků a nezbývá, než mu k tomuto obrovskému úspěchu pogratulovat.

Těší mě, když jsou naši studenti v jakékoli oblasti úspěšní a úspěch ve světě letectví mě těší dvojnásob. A o tom, že David létáním žije, nemůže být pochyb - stačí chvíli mluvit s jeho rodiči, od kterých se mu dostává veliké podpory a je vám jasné, že David létání miluje a že tuto lásku přenáší i na své blízké. Když jsem měl tu čest s ním sedět v kokpitu a vidět sebejistotu s jakou letadlo ovládá, jak je s ním doslova srostlý, bylo mi jasné, že se ve vzduchu cítí jako pověstná ryba ve vodě.

David sám se svojí tichou a skromnou povahou své úspěchy příliš neprožívá a oslavám se vyhýbá. Spíš, než vavříny vítězství, vidí to, co sám ještě může zlepšovat a co nového se naučit. Jeho přístup asi nejlépe vystihuje to, jak komentoval své 4. místo v sobotním Poháru města Kolína, který byl poznamenán nepřízní počasí a který David pojal ryze relaxačně: "O výsledek v této kategorii mi nešlo - letěl jsem pro potěšení z letu."

Přejeme Davidovi, aby letošní mistrovský titul byl jen první z dlouhé řady vítězství v akrobatických soutěžích, které na něj v budoucnu teprve čekají - a samozřejmě aby byl neméně úspěšný i ve svém studiu na naší škole ;-) .

autor: Milan "reptile" Junášek
zdroj: Škola

Komentáře:

Jméno:


Text:

Zkratka naší školy malými písmeny (ochrana proti robotům):
Je článek špatně napsán? Pošli redaktorovi vlastní verzi

Líbí se Ti tyto stránky?

Ano, moc

16% (122 hlasů)

Docela ano

26% (191 hlasů)

Nic moc

8% (61 hlasů)

Nelíbí

48% (351 hlasů)

Nehodou to začíná

12.03.17  |  ze školních stránek

Studenti naší školy se zúčastní programu "Nehodou to začíná" od společnosti DEKRA CZ a.s. Jedná se o schválený preventivní a vzdělávací projekt pro mladé a začínající řidiče, který přispívá ke zvyšování bezpečnosti silničního provozu.

Maturitní a absolventský ples 2017 - informace !!!

25.01.17  |  ze školních stránek

-Maturitní a absolventský ples se uskuteční dne 10.března 2017 od 19.00-02.00 hod.
-Vstupenky v prodeji u pí.Prášilové
-Začátek plesu ve v 19.00 hod. a je n e k u ř á c k ý !!!!
-Na ples nebude vpuštěn nikdo bez společenského oblečení !!!!
-Na plese bude bohatá tombola

Článek o kontrolní cestě po pracovištích

29.03.16  |  ze školních stránek

Dnes byl přidán článek o kontrolní cestě po pracovištích praxí leteckých mechaniků. Zaktualizovány byly i informace o maturitách.

© 2008-2018 sslvt.cz
Tvorba webových stránek - StudioInternet