Začátkem měsíce záři se žáci prvních ročníků zúčastnili adaptačního kurzu v Outdoorovém Resortu Březová nedaleko Třebíče.
Ihned po příjezdu jsme se ubytovali a krátce nato začal celovíkendový program. Rozdělili jsme se po třídách na čtyři skupiny a ke každé z nich byl přidělen instruktor se zábavným individuálním programem, který byl nabitý k prasknutí. Všichni studenti, pokud nebudu počítat stravovací pauzy, se prakticky vůbec nezastavili. Většina všech aktivit se odehrávala na lanech, kde mnozí z nich překonávali nejen strach z výšek, ale mnohdy i sami sebe. Jelikož se někteří mezi sebou po týdnu školy stále ještě neznali, naši instruktoři se snažili i o prolomení komunikačních bariér a upevnění vazeb v celém kolektivu.

Každý měl možnost vyzkoušet lezeckou stěnu, naučit se jistit pomocí karabin při zdolávání lanové překážkové dráhy několik metrů nad zemí, zahrát si paintball, zastřílet z luku nebo zakusit na vlastní kůži army výcvik, při kterém se museli plazit v bahně, přenášet pneumatiky a podlézat překážky nad kterými byl natažen ostnatý drát.
Počasí nám přálo, všechny deště nás naštěstí minuly, a tak snad za všechny účastníky mohu s klidným svědomím prohlásit, že jsme si celý „adapťák“ náramně užili a jsme připraveni na nový školní rok.
Rád bych poděkoval všem, kteří se nás v Outdoorovém Resortu Březová ujali, po celou dobu pobytu nám byli kdispozici a jistili nás na lanech i pod nimi.

stan1stan2stan3stan4stan5stan6stan7