flyingforstudents

Přednášky leteckých legend i možnost setkání se současnými špičkami leteckého průmyslu nabídne mezinárodní konference Flying for Students, která se uskuteční už 8. a 9.  března v Praze. Akce má za cíl přiblížit svět letectví zejména mladým lidem a umožnit jim odstartovat kariéru v tomto prestižním oboru.

 

Konference se uskuteční v pražské Betlémské kapli a nabídne celkem deset přednášek leteckých osobností světové úrovně. Návštěvníci se mohou těšit například na přednášku Justina Hughese, bývalého pilota slavných Red Arrows, nebo vystoupení Suzan Ying, která má za sebou kariéru jako vedoucí konstrukční kanceláře Boeing Aircraft Company ve Phantom Works, kde vznikal například C-17 Globemaster. Ke stovkám studentů promluví i prezident americké Lindberghovy nadace, John L. Petersen. Kromě besed a přednášek chystají organizátoři ve spolupráci se svými partnery z řad nejvýznamnějších leteckých firem workshopy pro zájemce o kariéru v letectví. Mezi partnery patří např. Eurocontrol, ABS Jets, Řízení letového provozu, OK Aviation, GE Aviation, Aero Vodochody nebo Blaník Aircraft.

Celkem se akce zúčastní 19 žáků 1. a 3. ročníků oboru Letecký mechanik pod vedením kariérového poradce Mgr. Dany Hohlbergerové a koordinátorem spolupráce školy a zaměstnavatele Ing. Michaely Martinů.

 Více o akci Flying for Students najdete na Facebook události pod tímto odkazem: 

https://www.facebook.com/events/178232629616065/