logo sablony1

Dne 15.února  proběhlo na naší škole setkání  našich  žáků  čtyřletých oborů  se zástupcem 21. základny taktického letectva Čáslav -pplk. Davidem Kudrnou.

Tato jednotka zabezpečuje ochranu vzdušného prostoru ČR a zajišťuje letecký výcvik pilotů. Dále poskytuje pomoc vojenským i civilním letadlům v nouzi a účastní se cvičení na území ČR a v zahraničí. Zaměřuje se zabezpečení ochrany citlivých objektů v rámci národního systému protivzdušné obrany ČR.  Setkání se zúčastnili studenti 2. , 3. a 4.ročníků se zájmem o vstup do Armády ČR. Pplk. Kudrna seznámil naše studenty s požadavky, které armáda na zájemce o práci klade, a to jak v oblasti odborné a jazykové , tak i fyzické přípravy . Zároveň studenty  motivoval ke vstupu do Armády ČR  i k samotnému zodpovědnému studiu na naší škole . Následně  se uskutečnila diskuze  na téma budoucího zaměstnání  a příkladů dobré praxe.

letadlo1letistemechaniciletadla